Gmina Kruszwica zaprasza do udziału w projekcie aktywizacji społeczno – zawodowej!

Prawie półtora miliona złotych udało się pozyskać Gminie Kruszwica na aktywizację społeczno-zawodową, w ramach której będzie można nabyć nowe kwalifikacje zawodowe lub odbyć płatny staż. Rozpoczęła się już rekrutacja do projektu.

Chętne osoby zapraszamy do wypełniania formularzy dostępnych na stronie: http://www.bip.kruszwica.gmina.pl/?cid=579&bip_id=15879.
Zadanie jest dofinansowane z Funduszy Europejskich.

W ramach projektu zaplanowano zindywidualizowane działania:

1. aktywizację społeczną, w tym m.in. warsztaty z autoprezentacji, komunikacji oraz radzenia sobie ze stresem czy warsztaty z zakresu przedsiębiorczości. Sfera ta będzie uzupełniona poprzez spotkania z psychologiem oraz brokerem edukacyjnym.
  2. aktywizację zawodową obejmującą indywidualną pracę z doradcą (IPD), dostosowanie kwalifikacji uczestników projektu do potrzeb rynku pracy, stanu zdrowia czy bieżących możliwości poprzez udział w 2 kursach zawodowych, a także wsparcie doradcy zawodowego skierowane na kształtowanie umiejętności ogólnych potrzebnych do poszukiwania pracy. Zaplanowano również wsparcie pośrednika pracy, który pomoże dostosować dokumenty aplikacyjne do potrzeb konkretnej oferty oraz wspólnie wypracuje strategię na rozmowę kwalifikacji. Dla osób nieposiadających odpowiedniego doświadczenia przewidziano staże zawodowe.

Pomocą objętych zostanie ponad 100 mieszkańców gminy Kruszwica, którzy otrzymają wsparcie w zdobyciu nowych umiejętności oraz w odnalezieniu się w społeczeństwie i na rynku pracy. Na realizację projektu Gmina Kruszwica otrzymała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego. W proces rekrutacji zaangażowaliśmy pracowników Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Środowiskowy Dom Samopomocy, którym serdecznie dziękuję za zaangażowanie - mówi Zastępca Burmistrza Kruszwicy Bartosz Krajniak

Kwota unijnego dofinansowania wynosi 1 273 656,76 zł, a całkowita wartość projektu to 1 498 419,72 zł. Wkład własny jest wkładem niefinansowym. Podmiotem realizującym projekt jest Gmina Kruszwica w partnerstwie z Lokalną Grupą Działania Czarnoziem na Soli. Okres realizacji Projektu: 01.07.2021 – 30.06.2023.

projekt aktywizacji