Hodowcy PZHGP Oddział Kruszwica podsumowali sezon lotowy 2021 r.

Patronem Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych jest św. Franciszek z Asyżu – patron przyrody, miłośnik ptaków i zwierząt, natomiast  kapelanem związku jest ks. Józef Żyłka. W święto św. Franciszka na Górze św. Anny zbierają się wszystkie poczty sztandarowe związku hodowców z całego kraju. Również sztandar oddziału Kruszwica corocznie bierze udział w tej uroczystości. W tym roku naszą gminę reprezentowali: chorąży Sztandaru kol. Górzyński Sebastian oraz dwóch hodowców w asyście: Pawłowski Tomasz i Bąkowski Piotr.

W dniu 16.10.2021 r. w Restauracji „Hawaj” w Kruszwicy odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu lotowego 2021 r. Prezes oddziału Kruszwica Jałoszyński Edward powitał Burmistrza Kruszwicy p. Dariusza Witczaka, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kruszwicy p. Aleksandra Budnera oraz przybyłych hodowców.

Przedstawione zostały wyniki lotowe. Najwięcej pucharów i dyplomów otrzymał kol. Skonieczny Grzegorz. Do wyróżniających się hodowców należą: Araszewski Krzysztof, Frontczak-Radzimski, Kawczyński Andrzej, Dolata Dariusz i Nawrocki Henryk. Najmłodszy hodowca kol. Nawrocki Marek za loty gołębi młodych dostał wyróżnienie i puchar. Z rąk Burmistrza Kruszwicy puchary otrzymali również Chaber Stanisław, Spółka Dzięcioł – Drzazga oraz Skonieczny Grzegorz. Na zakończenie miłym wyróżnieniem było wręczenie pucharów przez prezesa Oddziału p. Irenie Lisieckiej, która jest członkiem lotujących wraz z mężem oraz p. Elżbiecie Lewińskiej – która wspomaga męża w lotowaniu podczas jego nieobecności.