KOMUNIKAT DOTYCZĄCY PTASIEJ GRYPY

ptaki

Kujawsko – Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że Powiatowy Lekarz Weterynarii w Inowrocławiu Rozporządzeniem nr 3/2022 z dnia 17 lutego   2022r. uchylił Rozporządzenie nr 1/2022 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Inowrocławiu  z dnia 17 stycznia   2022r.  w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) u ptaków dzikich  na terenie powiatu inowrocławskiego.
W związku z powyższym zniesione zostają wszelkie nakazy i zakazy  dla hodowli drobiu   na terenie miasta Kruszwica oraz w miejscowościach Kobylniki i Szarlej zaliczanych do strefy objętej zakażeniem grypą ptaków.
W  załączeniu  Rozporządzenie Nr 3/2022 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Inowrocławiu z dnia 17 lutego  2022r.