Wigilia inna niż zawsze

Co roku o tej porze Zarząd Miejsko-Gminny Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Kruszwicy we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kruszwicy organizował wigilię dla osób starszych, samotnych z terenu miasta i gminy Kruszwica.

W tym roku z powodu epidemii COVID-19 w Polsce  organizacja spotkania wigilijnego nie była możliwa. Jednak My nie zapominamy o osobach, które spędzą te święta samotnie w zaciszu swoich domów. Dlatego w dniach 21 i 22 grudnia 2020 r. pracownicy MGOPS w Kruszwicy dostarczyli osobiście osobom starszym i samotnym 60 cateringów wigilijnych wraz z paczkami świątecznymi.  Nie obyło się bez chwil wzruszeń. Mamy nadzieję, że ten mały gest przyniesie Wam chociaż trochę radości. Choć nie możemy się w tym roku połamać z Wami opłatkiem, składamy wszystkim życzenia Zdrowych Świąt.

Zarząd Miejsko-Gminny PKPS w Kruszwicy pragnie serdecznie podziękować pracownikom MGOPS w Kruszwicy za wszelką pomoc, Zajazdowi U Piasta Kołodzieja - za przygotowanie cateringu wigilijnego, darczyńcom - za przekazane produkty spożywcze do paczek dla osób samotnych.
Catering i zakup paczek świątecznych finansowany jest ze środków budżetu gminy w ramach zadania pn. „Organizowanie różnorodnych form pomocy osobom i rodzinom wymagającym wsparcia z Gminy Kruszwica”.