Żłobek w Kruszwicy już otwarty!

Żłobek w Kruszwicy już otwarty!

Dziś (31.05) miało miejsce otwarcie pierwszego żłobka w Kruszwicy – placówki opiekuńczej dla najmłodszych mieszkańców Gminy Kruszwica. W ramach inwestycji część pomieszczeń parteru Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Adama Mickiewicza 11 w Kruszwicy została zaadaptowana na żłobek dla dzieci w wieku do 3 roku życia.

Do żłobka prowadzi osobne wejście z szerokimi schodami oraz windą. Utworzone zostały dwie sale dla dzieci – sala zabaw i sala leżakowania – ze wspólną dla tych sal toaletą dla dzieci. W żłobku znajduje się również szatnia wyposażona w szafki, ławeczki oraz przewijak, a także pomieszczenie biurowe.

Na realizację tego zadania Gmina Kruszwica otrzymała dofinansowanie ze środków unijnych oraz rządowych. Funkcjonowanie żłobka będzie dofinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Natomiast prace adaptacyjne oraz wyposażenie zostały sfinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu „MALUCH +” 2020.

Już jutro 1 czerwca w dniu swojego święta  próg Żłobka w Kruszwicy przekroczą pierwsi jego wychowankowie.